Kante drejt largimit

Futboll

Kante drejt largimit

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 11:44
Kante drejt largimit

N’Golo Kante mund të jetë duke kaluar sezonin e tij të fundit te Chelsea.

Eksperti Fabrizio Romano ka raportuar se mesfushori francez nuk ka arritur ende ndonjë marrëveshje me “Blutë” për rinovim të kontratës, pavarësisht dëshirës së tij për të qëndruar.

Kësisoj, tani ka shumë gjasa që Kante të largohet si lojtar i lirë në verën e vitit të ardhshëm.

31-vjeçari ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2023.

Klubi londinez thuhet se është i gatshëm të kërkojë opsione të reja për zëvendësimin e reprezentuesit të Francës.

Kante është pjesë e Chelseat nga viti 2016.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat