Rekord historik

Futboll

Rekord historik

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 12:52
Rekord historik

Cili do të shpallet goli më i bukur i “Katër 2022”? I brazilianit Richarlison, kundër Serbisë, i sulmuesit të Arabisë Saudite, Al Dawsari, kundër Argjentinës, apo perla e meksikanit Chavez kundër Arabisë Saudite.

Në fakt, është herët ta dhënë, pasi sapo ka nisur faza e eliminim direkt dhe mund të ketë të tjera mrekulli në këtë Botëror.

Megjithatë, për nga mënyra e realizimit, pjesëmarrjes së gjithë ekipit, durimit, lëvizjes me apo pa top, është një tjetër gol në këtë Botëror i paprecendentë e madje që mban rekordin në historinë e Kupës së Botës (që kur ndeshjet kanë nisur të regjistrohen të plota nga Botërori 1966)  sa u përket pasimeve të kryera para së topi të përfundojë në rrjetë. Është goli i parë i Holandës në ndeshjen kundër SHBA-së, i shënuar nga Memphis Depay.

20 pasime në total me qarkullimin e topit për 1 minutë e 5 sekonda, për ta përmbyll aksionin me një gol në dukje i thjeshtë, por në kompleksitetin e tij i pazakontë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat