Të gjithë me sytë nga Miss Kroacia

Futboll

Të gjithë me sytë nga Miss Kroacia

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 14:08
Të gjithë me sytë nga Miss Kroacia

Modelja kroate Ivana Knoll ka tërhequr vëmendjen e fansave dhe fotografëve gjatë Kupës së Botës 2022 në Katar. Disa nga vendasit në tribuna nuk kanë ngurruar t’i bëjnë një foto me aparatet e tyre celulare.

Imazhet janë bërë virale duke treguar ish-Miss Kroacinë duke ecur nëpër tribuna ndërsa dy burra e shikonin atë përpara se ta fotografonin me celularët e tyre.

Megjithatë, biznesmeni nga Katari, Mohammed Hassan Al-Jefairi, shkoi në mediat sociale në përpjekjen e tij për të shpjeguar pse këta burra fotografuan Knoll.

“Sa për informim, nuk e bëjnë foton sepse e pëlqejnë, por sepse nuk u pëlqen mënyra e veshjes, një mënyrë e papërshtatshme për kulturën tonë”, ka shkruar ai. “Ju mund ta konfirmoni atë me çdo njeri në Katar. Ndoshta është për ta raportuar atë”.

Madje modelja e ndau këtë imazh në profilin e saj në Instagram, ku postimi i saj mori më shumë se 150,000 pëlqime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat