Llapi kafshatë e lehtë për Ballkanin

Futboll

Llapi kafshatë e lehtë për Ballkanin

Nga: K.G. Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 15:03
Llapi kafshatë e lehtë për Ballkanin

Ballkani i Therandës e ka fituar ndeshjen e mbetur të javës së 7-të të elitës së futbollit të Kosovës. 

Therandas kanë shënuar fitore me rezultat 3:0 ndaj Llapit në stadiumin "Zahir Pajaziti" në Podujevë. 

Kampioni në fuqi kthehet me tre pikë dhe i afrohet për një pikë liderit Dritës së Gjilanit. 

Golat i realizuan Albion Rrahmani (24'), Armend Thaqi (56') e Meriton Korenica (59'). 

Llapi kafshatë e lehtë për Ballkanin.

Drita kryeson me 37 pikë, ka një pikë dhe një ndeshje më shumë se Ballkani në vend të dytë dhe Llapi renditet në vend të gjashtë me 20 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat