Refuzimi ndaj Barcelonës

Futboll

Refuzimi ndaj Barcelonës

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 17:10
Refuzimi ndaj Barcelonës

Cesar Azpilicueta është një nga futbollistët emri i të cilit u lakua së tepërmi në merkaton e verës si një nga lojtarët e mundshëm që do të përforconin organikën e Barcelonës për sezonin e ri.

Megjithatë, vetë futbollisti spanjoll që është pjesë e Spanjës në Botëror, theksoi nuk i shkoi kurrë në mend të tradhtonte Chelsea-n, skuadër e së cilës është prej 10-vitesh.

“Mora një ofertë nga Barcelona nga e cila në fakt mund të fitoja më shumë, por përgjegjësia ndaj një klubi që më ka hapur dyert prej 10-vitesh, bëri që ta refuzoja.

Unë te Chelsea ndihem një kapiten dhe jam në shtëpinë time. Nuk doja t’i ktheja kurrizin klubit të Chelsea-t, edhe pse unë nuk e dija se çfarë mendonin për mua pronarët e rinj”, u shpreh Azpilicueta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat