Konfirmohet nga Arsenali

Futboll

Konfirmohet nga Arsenali

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 20:09
Konfirmohet nga Arsenali

Arsenali ka konfirmuar se Gabriel Jesus i është nënshtruar një operacioni në gjurin e tij të djathtë.

Klubi londinez gjithashtu bëri të ditur se sulmuesi brazilian e ka kaluar me sukses këtë operacion.

“Gabriel Jesus i është nënshtruar me sukses një operacioni në gjurin e tij të djathtë pasi pësoi një dëmtim gjatë ndeshjes së grupeve të fazës së grupeve të Kupës së Botës Brazil – Kamerun të premten. Gabby tani do të fillojë programin e tij të rehabilitimit.

Të gjithë në klub po mbështesin Gabby dhe do të punojnë shumë për ta rikthyer atë në fushë sa më shpejt të jetë e mundur”, thuhet në njoftimin e klubit.

Gabriel Jesus pritet të jetë jashtë fushave për disa muaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat