Gabriel Jesus e pëson keq

Futboll

Gabriel Jesus e pëson keq

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 21:07
Gabriel Jesus e pëson keq

Një nga lojtarët më në formë të këtij sezoni, tashmë është i detyruar që një pjesë të konsiderushme të tij ta ndjekë nga tribuna për t’u rikthyer deri në fund.

Fjala është për Gabriel Jesus që pësoi një dëmtim në gju në ndeshjen e tretë të Brazilit në Botëror, atë ndaj Kamerunit.

Në fakt, në fillim u duk si një goditje e cila do të kalonte pa pasoja afatgjate për sulmuesin e Arsenal, por tashmë nga mediat britanike bëhet e ditur se lojtari do t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale dhe do të mungojë për minimalisht tre muaj.

Një lajm padyshim shqetësues edhe për Arsenalin me trajnerin Mikel Arteta që te Jesus kishte identifikuar liderin e sulmit dhe aty janë të varura edhe shpresat për te titulli kampion.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat