Interi ofron kontratë të re

Futboll

Interi ofron kontratë të re

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 21:24
Interi ofron kontratë të re

Skuadra e Interit është duke punuar për një marrëveshje të re me Edin Xheko.

Sulmuesi boshnjak, ka bindur drejtuesit e Interit me paraqitjet e tij dhe tashmë po punohet për një kontratë të re. Xheko pritej të largohej nga Inter gjatë verës së ardhshme, si lojtar i lirë, por Inter ka ndryshuar planet.

Sipas ‘Gazzetta dello Sport’,drejtuesit e Interit janë të vendosur t’i ofrojnë lojtarit një marrëveshje të re, njëvjeçare, por, Xheko po kërkon një kontratë dyvjeçare.

36-vjeçari kaloi tek Inter për 2.8 milionë euro, dhe u dëshmua me 26 gola e 14 asiste në 70 paraqitje. Nëse Interi nuk arrin marrëveshje me Xheko, lojtari pritet të kalojë në MLS.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat