Gjermania mendon rikthimin e bujshëm

Futboll

Gjermania mendon rikthimin e bujshëm

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 18:02
Gjermania mendon rikthimin e bujshëm

Toni Kros do të shënonte një pikë të rëndësishme në Gjermaninë e lavdishme, konkretisht në suksesin e 2014-ës dhe mungesa e tij në turneun aktual në Katar shkaktoi jo pak pikëpyetje, kjo edhe nga vendimi i vetë lojtarit në fjalë.

Së fundmi, nga mediat gjermane flitet për një rikthim apo më saktë tentativë nga Federata Gjermane e Futbollit për të bindur mesfushorin nga “Santiago Bernabeu” të veshë sërish fanellën e “Pancerave”.

Interesante është interpretimi i tij pas mungesës në përfaqësuese gjatë kohës kur Flik mori frenat e përfaqësueses duke cituar ndër të tjera se: “Shpresojë që Hansi të jetë aq i suksesshëm sa të mos më thërrasë për diçka sportive”.

Organizimi i “Euro 2024” ka rritur edhe më shumë përgjegjësinë te ta, pasi vazhdimi i një trendi negativ do t’i rrënonte përpara tifozërisë së vet..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat