Futsal Club Forca e pret liderin

Futboll

Futsal Club Forca e pret liderin

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 22:17
Futsal Club Forca e pret liderin

Të dielën, me fillim nga ora 20:00, Futsal Club Forca nga Kumanova e pret në Sllupçan KMF Proekt-in lider, në ndeshjen e fundit të javës së 11-të të Ligës së parë në futsall, përcjell Open-TV.

Nga futsal klubi kumanovar bëjnë me dije se kanë pasur presion të madh nga komisioni garues që kjo ndeshje të shtyhet për ditën e diel, dhe jo në termin tjetër, për shkak se ndoshta edhe kështu ka kërkuar lideri i ligës!

“Këtë vikend në teren vendas mirëpresim liderin e ligës, Ndeshja ishte paraparë të zhvillohet me termin tjetër, por pas shumë obstruksioneve dhe kërcënimeve nga ana e komisionit të garave pranë Federatës së Futbollit, vendoset që ndeshja do të luhet të diellen me fillim në ora 20:00 për shkaqe-‘përshtatjen dhe dëshirën’ e skuadrës kundërshtare.

Ky diskriminim dhe presion nga Komisioni i garave veç na motivon edhe na bën më të etur për pikë nga ky takim.

Skuadra jonë do të jetë e kompletuar përveç mungesës sê Besim Mustafit që kaloi me sukses një ndërhyrje kirurgjikale ditë më parë”, kanë njoftuar nga Futsal Club Forca.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat