Weghorst krahasohet me Ronaldon

Futboll

Weghorst krahasohet me Ronaldon

Më: 26 janar 2023 Në ora: 19:31
Weghorst krahasohet me Ronaldon

Mbrëmë ishte një natë për t`u mbajtur mend për Wout Weghorst.

Sulmuesi i Manchester United ishte protagonist në ndeshjen e fituar nga Djajtë e Kuq ndaj Nottingham Forest, e vlefshme për ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Carabao Cup.

Ndeshja përfundoi 3-0, me sulmuesin holandez që vulosi dyfishimin pas kryesimit të nënshkruar nga Rashford. Në Angli vlerësuan performancën e Weghorst, madje e krahasuan atë me Cristiano Ronaldon.

Dihet se marrëdhëniet mes Manchester United dhe Ronaldos janë tensionuar pas lamtumirës. Edhe të përditshmet kryesore sportive po kalojnë valën, me Dailystar që i krahason të dy bazuar në debutimin e tyre në Carabao Cup me Djajtë e Kuq

. E pra, ai i asit portugez nuk ishte aq i lumtur sa ndodhi dje me Weghorst, duke qenë se Ronaldo humbi 2-0 ndaj West Bromwich, pra pa gjetur rrugën e golit.

Një barrë për sulmuesin e ri të Mançesterit, i cili mbërriti pak ditë më parë nën urdhrat e Erik ten Hag me formulën e huazimit nga Burnley.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat