Real Madridi fiton pas 120 minutave kundër Atleticos dhe kualifikohet 

Futboll

Real Madridi fiton pas 120 minutave kundër Atleticos dhe kualifikohet 

Nga: K. Goca Më: 26 janar 2023 Në ora: 22:56
Reali

Real Madridi pas 120 minutave ka shënuar fitore me rezultat 3:1 ndaj Atletico Madridit, në takimin e çerekfinales së Kupës së Mbretit në Spanjë.

Ndeshja në kohën e rregullt përfundoi baras (1:1) por pas vazhdimeve Reali ia doli ndaj rivalit të përbetuar të kryeqytetit spanjoll.  

Futbollisti Alvaro Morata në minutën e 19-të, i shënon ish skuadrës së tij dhje kaloi në epërsi Atleticon.

Në minutën e 79-të, Rodrygo ka barazuar rezultatin 1:1 dhe e dërgon takimin në vazhdime dy herë nga 15 minuta.

Në minutën e 99-të, Saviq i Atleticos u përjashtua me karton të kuq pas dy të verdhëve.

Në minutën e 104-të, Karim Benzema nga afërsia realizoi për 2:1.

Vinicius në minutën e 120-të, shënoi për fitoren 3:1.

Në gjysmëfinale kualifikohen Real Madridi, Barcelona, Athletic BIlbao dhe Osasuna.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat