Christian Mba largohet nga Trepça ’89

Futboll

Christian Mba largohet nga Trepça ’89

Më: 28 janar 2023 Në ora: 15:40
Christian Mba

Kristian Mba është i Partizanit. “Panorama Sport” mëson se palët kanë arritur akordin mes tyre, teksa kanë mbetur vetëm detajet e fundit.

Në vijim pritet të mësohet shifra e paguar nga “demat” për 23-vjeçarin.

Nigeriani vjen nga skuadra e Trepçës, ku shënoi 10 gola në 18 ndeshje në kampionat në këtë sezon. Ai ka dhuruar edhe 5 asiste.

Shumë shpejt Mba do të prezantohet me fanellën e kuqe. Ai vjen si zëvendësues për Skukën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat