Dështon Real Madridi 

Futboll

Dështon Real Madridi 

Nga: K. G. Më: 29 janar 2023 Në ora: 22:59
Dështon Real Madridi 

Real Madridi ka dështuar para të shikuesve. 

Madrilenët u ndanë baras (0:0) me Real Sociedadin, në takimin e javës së 19-të në kampionatin spanjoll. 

Real ngec edhe më shumë nga lideri në renditjen e klasifikimit. 

Nuk mjafton dominimi kur nuk shënon, ky barazim e bën me dhimbje koke trajnerin Carlo Ancelottin, pasi tani janë pesë pikë larg rivalit të përbetuar e të përjetshëm Barcelonës. 

Futbollisti Karim Benzema përkundër lojës së mirë nuk shënuan në portën e Sociedadit.

Pas javës së 19-të, Barcelona kryeson me 47 pikë, duke lënë pas Realin me 42, Real Sociedadin 39 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat