Turpërohet Liverpooli

Futboll

Turpërohet Liverpooli

Nga: K.G. Më: 4 shkurt 2023 Në ora: 17:48
Wolves

LIverpooli ka pësuar humbje turpëruese, me rezultat 3:0 në konak të Wolves-it.

As laiku më i madh nuk ka pritur një fitore me rezultat të tillë të Wolves-it, ndaj Liverpoolit që hiqej favorit.

Për 12 minutat e parë, u pa se vendasit do të bëjnë mrekulli kur avancuan me rezultat 2:0 me golat e Matip (5') e Dawson (12'). 

Neves në minutën e 71-të thelloi rezultatin në 3:0. 

Liverpooli është në vend të dhjetë me 29 pikë dhe Wolves i 15-ti me 20 sosh pas 22 jave në Premier League.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat