Werderi fiton në udhëtim

Më: 5 shkurt 2023 Në ora: 18:06

Werder Bremen arriti që të marrë fitoren në përballjen e javës së 19-të të Bundesligës, duke mundur me rezultatin 0:2 Stuttgart-in në transfertë.

Në nië ndeshje të bukur me raste e emocione, pjesa e parë përfundoi pa gola, ndërsa në pjesën e dytë Shtage realizoi golin e avantazhit.

Vendasit tentuan që të ndryshonin diçka, por në anën tjetër rrezikuan dhe pësuan edhe golin e dytë, këtë herë me Duksh, i cili realizoi një gol miaft të bukur në të 77-ën.

Ne vijimin e pjesës së mbetur Stuttgart nuk arriti që të gjente rrietën edhe pse e rriti ndjeshëm presionin.

Stuttgart mbetet në vendin e 16-të me vetëm 16 pikë, ndërsa tani Werder Bremen arrin në kuotën e 28 pikëve, duke u pozicionuar në vendin e tetë të renditjes.