Guardiola mund të largohet

Futboll

Guardiola mund të largohet

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 12:39
Guardiola

Manchester City këto ditë është në qendër të mediave angleze për hetimet që po i bëhen këtij klubi.

Kampioni aktual anglez po akuzohet nga Premierliga se i ka thyer rregullat e “fair-play” financiar mbi 100 herë në 9 vjetët e fundit.

Sipas mediumit britanik “The Sun”, “Citizens” e ka marrë një paralajmërim nga trajneri Pep Guardiola, i cili iu ka thënë se, nëse e kanë gënjyer drejtuesit e klubit.

City rrezikon minimalisht t’i hiqen pikët, e maksimumi që të përjashtohet nga liga dhe t’i hiqen titujt e kampionit, në rast se vërtetohen më shumë se 50 për qind të akuzave ndaj këtij klubi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat