Nisin hetimet kundër PSG-së

Futboll

Nisin hetimet kundër PSG-së

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 16:07
Nisin hetimet kundër PSG-së

Zyra e prokurorit në Paris ka hapur një hetim paraprak kundër Paris Saint-Germain dhe presidentit të klubit, Nasser Al-Khelaifi, me akuza për "operacione të fshehta", raporton “L’Equipe”.

Hetimi u nis nga një raport i dhjetorit 2022 i paraqitur nga Hicham Bouajila, një ish-këshilltar i presidentit të Paris Saint-Germain.

Ai zbuloi se herë pas here paguhej përmes Akademisë së Tenisit Smash, e cila është me seli në Doha dhe nuk ka asnjë lidhje me Bouajila. Ky i fundit, po ashtu ka deklaruar se nuk ka luajtur asnjëherë tenis.

Kontrata e diskutueshme është nënshkruar në korrik 2015 për pozicionin e pretenduar të trajnerit të tenisit për një periudhë të pacaktuar.

Hetimi i është caktuar departamentit të policisë së qarkut 16 të Parisit, ku ndodhet selia e Paris Saint-Germain.

Në përgjigjen e klubit parisien për “L’Equipe” kanë mohuar akuzat, duke thënë se Bouajila nuk ka qenë asnjëherë i punësuar në Paris Saint-Germain apo në kompaninë ‘beIN’.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat