Dy klubet angleze pas Williams

Futboll

Dy klubet angleze pas Williams

Më: 8 shkurt 2023 Në ora: 12:24
Dy klubet angleze pas Williams

Dy kubet angleze, Liverpool dhe Aston Villa janë të interesuara për sulmuesin e Athletic Bilbaos, Nico Williams.

“AS” të mërkurën shkruan se Williams është i lidhur me transferimin në Premier League.

Liverpooli thuhet se është tifoz i madh i sulmuesit të Williams, kontrata e të cilit me Bilbaon skadon vitin e ardhshëm.

Jurgen Klopp ka bërë çmos për të pasur në skuadër Darwin Nunez dhe Cody Gakpo, por gjermani dëshiron ta ketë në skuadër edhe Williams për sezonin e ardhshëm.

Ndryshe, edhe Aston Villa është duke e monitoruar lojtarin klauzola e të cilit është 45 milionë funta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat