Manchester Utd befasohet nga Leeds

Futboll

Manchester Utd befasohet nga Leeds

Nga: K. G. Më: 8 shkurt 2023 Në ora: 22:57
Leeds

Manchester Utd është befasuar si vendas, duke luajtur baras (2:2) me Leeds, në takimin e mbetur të javës së 8-të të Prermier League. 

Leedds ka marrë pikë me shije të fitores ndaj Manchester Utd, që pretendon titullin e kampionit.

Për Leeds realizuan Gnonto (1'), Varane (48'-autogol) dhe për Manchester Utd shënuan Rashford (62') e Sancho (70'). 

Manchester Utd renditet në vend të tretë me 43 pikë dhe Leeds në të 16-tin me 19.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat