Mourinho sherr me presidentin: Po ti kush je?

Futboll

Mourinho sherr me presidentin: Po ti kush je?

Më: 19 mars 2023 Në ora: 22:40
Mourinho

Roma u mposht në derbi me rezultatin 1-0 ndaj Lazios ndërsa si gjithnjë sa herë zbresin në fushë dy skuadrat e kryeqytetit, tensioni është i lartë.

Një tension që vijoi edhe në dhomat e zhveshjes me Mancinin që kishte diçka për të sqaruar me Luis Alberton dhe Romagnolin.

Prezent aty ishte edhe presidenti i Lazios, Claudio Lotito i cili kërkoi të ulte disi tensionet.

Mirëpo, situata agravoi në momentin që në dhomat e zhveshjes hyri Jose Mourinho.

Ky i fundit ishte i pezulluar dhe nuk mund ta drejtonte skuadrën nga stoli, por e gjeti mënyrën për t’u bërë protagonist.

Sapo luzitani pa Lotiton iu drejtua me fjalët; “Pse sheh?” E menjëhershme përgjigja e numrit një të lacilëve që i kthehet Mourinhos: “Po ti kush je?”.

“Pse sheh?”, pyet Mourinho Lotitton. “Ti pse sheh?

Unë jam presidenti i Lazios. Kush je ti?

Je i skualifikuar, nuk mund të rrish këti”, thotë Lotito.

Më pas në debat ndërhyn edhe drejtori i Romës, Pinto që mori në mbrojtje Mourinhon.

Gjithsesi, tashmë mbetet për t’u parë nëse do të ketë një tjetër masë për luzitanin pasi zbriti në dhomat e zhveshjes.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat