Goditje e rëndë për Interin

Futboll

Goditje e rëndë për Interin

Më: 28 mars 2023 Në ora: 23:32
Brozoviç e Çalhanollu

Ndeshja e sotme mes Kroacisë dhe Turqisë ka sjellë lajme të këqija për Interin në një moment shumë delikat të sezonit.

Një sfidë e cila shihte nga minuta e parë në fushë si Hakan Çalhanollu për vendasit, ashtu edhe Marcelo Brozoviç për miqtë.

Çalhanollu, kapiteni i Turqisë, në minutën e 28 të sfidës kërkoi zëvendësim si pasojë e një problemi muskulor në kofshë, duke lënë para kohe fushën e lojës për ekipin e tij.

Një lajm padyshim i keq për zikaltrit ku ai është kthyer në një element shumë të rëndësishëm në këtë sezon nën urdhrat e Inzagit.

Në ditët në vijim pritet të kryhen teste më të hollësishme mjekësore, por prania e tij në duelin e të shtunës ndaj Fiorentinës duket se është vënë në dyshim.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat