Drenica pret Dritën

Futboll

Drenica pret Dritën

Më: 28 maj 2023 Në ora: 14:30
Drita

Drenica dhe Drita do të përballen në xhiron e fundit në kuadër të Albi Mall Superligës së Kosovës në futboll.

Do të jetë një duel thuajse miqësorë, pasi dy skuadrat nuk janë në garë për asgjë.

Vendasit kanë rënë zyrtarisht nga Superliga dhe synojnë ta mbyllin këtë kampionat zhgënjyes me fitore.

Në anën tjetër Drita që e kishte titullin në dorë dhe e humbi atë, pozitën e dytë e ka të sigurt dhe kërkon të rikthehet te fitoret në kampionat.

Formacionet zyrtare:

Drenica: Kozi, Lushtaku, Bejta, Veliqi, Hussein, Thaqi, Dervishaj, Vojvoda, Abazi, Da Silva, Bintsouka.

Drita: Smakiqi, B.Krasniqi, Vitija, Agyare, Kryeziu, Broja, Baftiu, Jashari, Selmani, Ovouka, Tahiri.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat