Ten Hag për Kanen

Futboll

Ten Hag për Kanen

Më: 1 qershor 2023 Në ora: 11:37
Kane

Sulmuesi i Tottenhamit, Harry Kane vazhdon të jetë i lidhur me transferimin tek Manchester United.

‘Djajtë e Kuq’ janë në kërkim të një sulmuesi cilësor, dhe ylli i ‘Tre Luanëve’, është dëshira e skuadrës së Erik ten Hag.

Strategu holandez është pyetur nga “The Times” se a do të mund të transferohet Kane në ‘Old Trafford’? Përgjigjja e tij nuk ka qenë e prerë.

“Ajo që na nevojitet, përveç Marcus Rashford, është një sulmues.

Një lojtar që mund të shënojë gola”, tha Ten Hag.

Por, sipas medieve britanike, transferimi i sulmuesit anglez tek Man United do të varet krejtësisht nga menaxheri i ri i ‘Spurs’, Pochettino.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat