Refuzon Real Madridin

Futboll

Refuzon Real Madridin

Më: 1 qershor 2023 Në ora: 12:15
Harry Kane në veprim

Ditën e djeshme, u bë e ditur nga Tottenham se kartoni i Harry Kane vlerësohet 115 milionë euro.

Për sulmuesin e anglez ka pasur interes të lartë nga klubet e mëdha europiane, por çmimi i lartë ka bërë që disa të stepen.

Sipas “The Sun”, Harry Kane dëshiron të vazhdojë të luajë në Premier League dhe për këtë arsye raportohet se ka refuzuar ofertën e Real Madrid.

Sulmuesi anglez mund të transferohet te Manchester United ose të qëndrojë edhe për një sezon te Tottenham para se të largohet me parametra zero në fund të kontratës së tij që skadon në qershor të vitit 2024.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat