Mourinho iu vërsul arbitrave në parkingun e stadiumit

Futboll

Mourinho iu vërsul arbitrave në parkingun e stadiumit

Më: 1 qershor 2023 Në ora: 12:32
Mourinho - djathtas

José Mourinhos me të vërtetë nuk i pëlqeu gjykimi i ndeshjes finale të Ligës së Europës nga arbitri anglez, Taylor.

Pas intervistave, ndërsa priste të hipte në autobusin e Romës për në aeroport, “Special One” u përball me kryesorin e finales së Budapestit dhe dizenjatorin e arbitrave të UEFA-s, Rosetti. Dhe nuk u tregua fare i butë.

Në detaje, Mourinho i tregoi Rosettit fillimisht imazhet e episodeve të dyshimta të ndeshjes, më pas kritikoi Anthony Taylor, kryesorin e finales: “Ti je një turp…”, si dhe ofendime të tjera.

Më pas bërtiti diçka që nuk u kuptua as nga zyrtarët e tjerë të ndeshjes, para se të kompletonte goditjen: “Je një fatëkeqësi e k…

Të paktën Rosetti e mbrojti qëndrimin e tij dhe tha që nuk ishte penallti ajo në minutat e fundit, ndërsa ti nuk ishe i aftë ta pranoje (ajo që kishte dhënë fillimisht pro Sevilla, por e anuloi më pas përmes VAR-it).

U tregova vërtet i paaftë”.

Më pas, Mourinho vazhdoi të shante edhe në gjuhë të tjera dhe, sipas raportimeve nga ‘El Larguero’ e Cadena SER, ai madje shqiptoi frazën “F**k UEFA! F**k UEFA!”.

Vetë Mourinho, pasi iu afrua automjetit në të cilin hipën arbitrat, më pas u largua, duke u nisur drejt autobusit të Romës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat