Bayerni largon 7 lojtarë

Futboll

Bayerni largon 7 lojtarë

Më: 7 qershor 2023 Në ora: 18:46
Logo e Bayernit

Thomas Tuchel ka hartuar një listë me shtatë lojtarë të lojtarëve që nuk i do në skuadrën e sezonit të ardhshëm dhe disa prej tyre janë sulmues që kanë pasur një rol kryesor këtë sezon.

Konkretisht, sipas Bild, Sadio Mane, Leroy Sane dhe Serge Gnabry janë pranë derës së daljes, çka do të thotë se linja sulmuese e sezonit të ri për gjermanët do të jetë krejtësisht ndryshe.

Gjithashtu, Benjamin Pavard zgjodhi të mos rinovojë kontratën dhe do të largohet, ndërsa Bouna Sar, Alexander Nubel janë gjithashtu të lirë të largohen dhe listën e mbyll Marcel Sabitzer, huazimi i të cilit në Manchester United ka përfunduar.

Në rastin e Mane, lëndimet e vazhdueshme dhe episodi që goditi Sane pas çerekfinales së Ligës së Kampionëve me Cityn luajti një rol kyç në vendimin për ta huazuar atë në merkaton e verës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat