Ky është klubi i ri i Messit

Futboll

Ky është klubi i ri i Messit

Më: 7 qershor 2023 Në ora: 19:56
Messi

Lionel Messi do të luajë sezonin e ardhshëm në MLS te klubi Inter Miami, që për pronar ka David Beckhamin.

Lajmi është konfirmuar nga gazetari i njohur Fabrizio Romano i cili ka shkruar se ai nuk do të bashkohet me Barcelonën.

“Lionel Messi te Inter Miami! Vendimi është marr dhe kjo do të konfirmohet nga vet Leo në orët në vijim”.

Messi sezonin e ardhshëm do të luajë në MLS. Nuk ka më gjasa për Barcelonën edhe pse ka arritur të rregullojë situatën”, ka shkruar Romano.

Flitej shumë se Messi do të kthehet në Barcelonë që t’i jap fund karrierës së tij.

Ai në dy vitet e fundit ka luajtur për PSG-në, ku nuk arriti të fitojë Ligën e.Kampionëve

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat