Dëmtohet

Futboll

Dëmtohet

Më: 23 shtator 2023 Në ora: 19:32
Rade Kruniq

Një javë pas derbit të humbur me rezultatin e thellë 5-1, Milani rikthehet te fitorja, këtë herë me rezultatin minimal 1-0 ndaj Veronës.

Megjithatë festa nuk mund të jetë e plotë për kuqezinjtë, që kanë parë t’u dëmtohet mesfushori titullar Rade Kruniq.

Boshnjaku u dëmtua dhe la fushën e lojës në minutën e 65-të, teksa paraprakisht dyshohet për një tërheqje muskulore. Ekzaminimet e detajuara do të kryhen vetëm të hënën, por gjasat janë që Krunic të mungojë për disa javë dhe këtë e pranoi edhe Pioli në konferencën pas ndeshjes.

“Krunic pësoi një dëmtim muskulor dhe vështirë ta kemi para ndërprerjes së kampionatit në tetor.

Është një element shumë i rëndësishëm për ne dhe sidomos tani që kalendari është i ngarkuar, megjithatë kemi alternativa dhe do ta zëvendësojmë siç duhet”, tha trajneri kuqezi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat