Pse e kishte refuzuar Arsenalin?

Futboll

Pse e kishte refuzuar Arsenalin?

Më: 4 tetor 2023 Në ora: 15:48
Zlatan Ibrahimoviç

Sulmuesi Zlatan Ibrahimoviç ka zbuluar se e kishte refuzuar Arsenalin shkaku që Arsene Wenger i kërkoi të tregonte vetën para se të nënshkruante kontratë.

Suedezi është pensionuar nga futbolli dhe tani ka nisur punën për t’u bërë trajner.

Në një intervistë së fundmi përballë Piers Morgan, Ibra zbuloi se në moshën 17-vjeçare e refuzoi klubin londinez.

“Wenger më ftoi por nuk shkova te Arsenal. Unë nuk bëj prova”.

“Jo, jo, nuk e kupton... unë s’bëj prova te asnjë klub. Jam më i miri, hiqu tjerëve”, tha ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat