Portugalia vijon ecurinë perfekte në ndeshjet eliminatore

Futboll

Portugalia vijon ecurinë perfekte në ndeshjet eliminatore

Më: 17 nëntor 2023 Në ora: 15:10
Portugalia

Portugalia vijon ecurinë perfekte në ndeshjet eliminatore të “Euro 2024”, pasi që shënoi 9 fitore në po aq takime të zhvilluara në Grupin “J”.

Në sfidën e fundit, kombëtarja luzitane mposhti Lihtenstajnin me 2-0 dhe shkon në kuotën e 27 pikëve.

Në takimin e fundit, që më shumë i vlen Kristiano Ronaldos për ta mbyllur fushatën eliminatore të Evropianit si golashënuesi më i mirë, Portugalia do të presë Islandën.

Sulmuesi i Portugalisë realizoi një nga dy golat e skuadrës së tij në ndeshjen me modestët e Lihtenshtajnit dhe shkon kuotën e 128 golave me përfaqësuesen, Ronaldo ka shënuar në total në këto eliminatore 10 gola, aq sa Lukaku, por sulmuesi belg qëndron në krye pasi ka dhënë një asist më shumë. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat