Xhaka e hesht Llapin 

Futboll

Xhaka e hesht Llapin 

Nga: K. G. Më: 2 dhjetor 2023 Në ora: 15:08
Pamje nga ndeshja

Futbollisti Agon Xhaka është protagonist i fitores së Malishevës, me rezultat 1:0 ndaj Llapit në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Malisheva ka importuar tre pikë të mëdha duke e ngritur në vend të katërt me 23 pikë pas 16 jave në elitën e futbollit të Kosovës.

Xhaka ka realizuar në minutën e 6-të, për 0:1.

Llapi renditet në vend të dytë me 28 pikë, ka tre ndeshje më shumë dhe 7 pikë më pak se lideri Ballkani. 

Malisheva në festë, ndërsa Llapi me kryetrajnerin e tij, Tahir Batatina, të dëshpëruar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat