Është kthyer në një objektiv

Futboll

Është kthyer në një objektiv

Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 19:48
Ferdi Kadioglu

Prej kohësh, “Verdhezinjtë” e Borussia Dortmund janë në kërkim të një anësori cilësor, për krahun e majtë të mbrojtjes dhe mesa duket e kanë gjetur një të tillë, teksa prej kohësh i janë vënë pas turkut, Ferdi Kadioglu.

Anësori 24-vjeçar i mbrojtjur, i lindur në Viteshe, të Holandës është pjesë e Kombëtares së Turqisë, që prej vitit të shkuar dhe falë performancave të tij “magjike” në fushën e blertë është kthyer në një objektiv edhe për “gjigantët” e Italisë, Inter e Napoli.

Për autorin e 1 goli dhe 3 asistimeve, në harkun kohor, të 20 paraqitjeve me fanellën e Fenerbahce, bordi drejtues i këtyre të fundit, nuk pranon më pak se 20 milionë euro dhe pritet që së shpejti,

“Verdhezinjtë” e Bundesliga, të bëjnë një ofertë zyrtare, për “yllin” e mbrojtjes.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat