PSV njeh vetëm fitore

Futboll

PSV njeh vetëm fitore

Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 20:55
PSV Eindhoven

PSV Eindhoven është duke kaluar një moment historik, ndërsa u bë e para skuadër holandeze që njeh vetëm fitore në 15 javët e para të Eredivisie.

PSV bindi këtë të enjte, me rezultatin 2:0 ndaj Heerenveen në takimin e javës së 15-të të kampionatit holandez dhe vazhdon me ecurinë pozitive.

Vendasit dominuan të gjithë sfidën, ndërsa zhbllokuan rezultatin në minutën e 33’ me Til, që shënoi golin e avantazhit.

Ndërsa në minutën e 78’ Pepi dyfishoi avantazhin e ekipit të tij dhe vulosi këtë sfidën.

Pas këtij triumfi, PSV kryeson me 45 pikë në 15 javë, pra me pikët e plota, teksa Heerenveen renditet në vend të tetë me 19 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat