Salah shënon 200 gola me Liverpoolin

Futboll

Salah shënon 200 gola me Liverpoolin

Më: 9 dhjetor 2023 Në ora: 23:39
Salah 

Mohamed Salah e ka shënuar golin e 200-të me fanellën e Liverpoolit.

Ky sukses i futbollistit egjiptian erdhi në fitoren që Liverpooli e shënoi të shtunën në udhëtim te Crystal Palace me rezultatin 2:1, në ndeshjen e xhiros së 16-të të Premier Leagues.

Liverpooli fitoi me rikthim të rezultatit dhe mbetet në hap për titull kampioni.

Sulmuesi francez Jean-Philippe Mateta i vendësve shënoi për 1:0 në imnutën e 57-të nga penalltia.

Jordan Ayeë i vendësve në minutën e 75-t u ndëshkua me karton të kuq, ndërsa një minutë më pas, Salah shënoi për 1:1.

Vetëm pesë lojtarë te Liverpooli e kanë arritur shifrën e 200 golave, dhe në mesin e Ian Rush, Roger Hunt, Gordon Hodgson dhe Billy Liddell, është edhe Salah.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat