Guri transferohet të Prishtina

Futboll

Guri transferohet të Prishtina

Më: 29 shkurt 2024 Në ora: 23:25
Sidrit Guri

Sidrit Guri transferohet në FC Prishtina.

Sulmuesi shkodran qëndronte pa skuadër prej 14 dhjetorit të vitit të kaluar kur i dha fund aventurës italiane me Citta Varese.

30-vjeçari ka firmosur me Prishtinën, rekordmenët e futbollit dardan.

Lojtari shtatlartë do të riniset nga Kosova, me synimin për të rigjetur formën më të mirë dhe për të ndihmuar kryeqytetasit në realizimin e objektivave.

Guri debutoi me kombëtaren kuqezi në majin e vitit 2018, por më pas karriera e tij erdhi në rënie.

Në Shqipëri ka luajtur me Vllazninë, Kukësin, Korabin dhe Besën.

Ndërkohë që ka veshur edhe fanellat e Oostendes (Belgjikë), Shkëndisë së Tetovës (Maqedonia e Veriut) dhe Istanbulspor (Turqi).

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat