Drita shemb Lirinë 

Futboll

Drita shemb Lirinë 

Nga: K.G. Më: 13 prill 2024 Në ora: 16:53
Drita

Drita ashtu siç pritej edhe shembi me gola Lirinë e Prizrenit, duke e mposhtur me rezultat 4:2, në takimin e javës së 29-të të elitës së futbollit të Kosovës.

Drita ka dominuar takimin dhe me meritë ndali tre pikë si vendas.

Golat i realizuan Maliqi (10’), Krasniqi (48’), Domi (57' - autogol), Dabiqaj (85’) dhe për Lirinë Basha (74’ e 88').

Drita është në vend të dytë me 57 pikë e Liria në të fundit me 10 sosh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat