Araujo thyen heshtjen 

Futboll

Araujo thyen heshtjen 

Më: 17 prill 2024 Në ora: 16:50
Araujo

Barcelona dje u elimimua nga Liga e Kampionëve.

Katalonasit u eliminuan në çerekfinale nga Paris Saint-Germain.

Kur Barcelona ishte me dy gola avantazh në rezultatin e përgjithshëm, Araujo mori karton të kuq, duke u përjashtuar nga ndeshja.

E nga shumëkush, qendërmbrojtësi uruguaian ishte fajtori për eliminimin e tyre.

“Futbolli që më dha kaq shumë gëzim, tani po më godet fort.

Falenderoj të gjithë ata që janë pa kushte pranë meje, shokët e skuadrës që lanë gjithçka në fushë dhe tifozët që besuan në këtë ekip deri në fund. Më vjen shumë keq që nuk iu gëzuam. Ne do të përpiqemi përsëri. Força Barça, përgjithmonë”, tha Araujo.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat