Sfidë emocinuese

Futboll

Sfidë emocinuese

Më: 17 prill 2024 Në ora: 20:38
Foto ilustrim

Sonte nje nate e madhe ne Champions, ashtu si dje ku pame kualifikimet e Borussia Dortmund ndaj Atletico Madrid dhe PSG qe mundi Barcelonen ne Spanje dhe eliminoi katalanasit. E pasi eshte percaktuar njera gjysmefinale, pritet te percaktohet tjetra.

Man City dhe Real Madrid do të përballen në çerekfinalen e dytë të Ligës së Kampionëve, për të kërkuar një vend në gjysmëfinale.

Ndeshja e parë e zhvilluar në “Santiago Bernabeu” ishte spektakolare me rikthime të shumta e që në fund u mbyll 3-3.

Edhe pse kampionet ne fuqi duken të favorizuar nga ndeshja e parë, në “Ethihad” gjithçka do të jetë e hapur, pasi që Real Madridi shpesh ka ditur të bëjë të pamundurën. Pep Guardiola si zakonisht e publikun formacionin në orë para ndeshjes.

Në anën tjetër Carlo Acelotti si zakonisht dy orë para ndeshjes ka publikuar formacionin, ku i ka besuar treshes Jude Bellinghan, Vinicius Junior dhe Rodrygo.

Real Madrid: Lunin, Carvajal, Rudiger, Nacho, Mendy, Valverde, Camavinga, Kroos,Rodrygo, Bellginham, Vinicius.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat