Polemikat vazhdojnë

Futboll

Polemikat vazhdojnë

Më: 17 prill 2024 Në ora: 22:16
Araujo

Polemikat vazhdojnë në një farë mënyre në Barcelonë dhe Spanjë pas arbitrimit të djeshëm nga Istvan Kovacs në ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

PSG mundi 4-1 katalanasit, por përfitoi nga përjashtimi i Ronald Araujo në pjesën e parë.

Siç raporton Sport, ekspertët flasin për një faull të paqartë dhe për faktin se Barcola e ka ekzagjeruar rënien.

Përveç mbrojtësit uruguaijan, për shkak të protestave u larguan edhe Xavi dhe një ndihmës i ish-mesfushorit. Megjithatë, Kovacs nuk është nga ata që jep një karton të lehtë, në fakt kartoni i fundit dhe i vetëm i kuq direkt në Champions League është dhënë kundër Sanogo në ditën e debutimit të tij në kompeticion, pra më 7 nëntor 2018 me rastin e Valencia-Young Boys.

Që atëherë ai mori edhe 21 ndeshje të tjera, ndërsa në Ligën e Evropës ka dhënë dy kartona të kuq direkt në 20 ndeshje.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat