Dridhet Inter

Futboll

Dridhet Inter

Më: 19 prill 2024 Në ora: 16:25
Inter

Alessandro Bastoni në shënjestrën e Real Madridit.

Gazeta ‘TuttoSport’ shkruan se Carlo Ancelotti i ka kërkuar Florentino Perezit një mbrojtës për sezonin e ardhshëm dhe ylli i Inter-it është një nga objektivat kryesorë.

Si gjithmonë, klubi zikaltër nuk ia mbyll dyert një lamtumire të mundshme, por bën të ditur se një transferim do të jetë i mundur vetëm për një ofertë të madhe, pra të paktën tetëdhjetë milionë euro.

E njëjta gjë vlen edhe për Marcus Thuram, një lojtar që u mor verën e kaluar me kosto zero pasi i skadoi kontrata me Gladbach.

Paris Saint-Germain ka disa javë që është në kontakt me përfaqësuesit e futbollistit dhe gjithashtu në këtë rast klubi milanez, falë një klauzole prej 95 milionë euro në kontratën aktuale, ka bërë të ditur se nuk ulet të bisedojë nga vlerësimet më të ulëta se tetëdhjetë milionë euro.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat