Emerson Royal në shënjestër

Futboll

Emerson Royal në shënjestër

Më: 19 maj 2024 Në ora: 17:09
Emerson Royal

Futbollisti i Tottenhamit, Emerson Royal raportohet se është në shënjestër të top-klubeve evropiane.

Pavarësisht së ‘Spurs’ mund të mbesin jashtë zonës së Ligës së Kampionëve, megjithatë, Royal ka bërë një sezon të madh, duke ndezur interesimin e disa klubeve të fuqishme evropiane.

Juventus, Milan dhe Bayern Munich sipas medieve gjermane, synojnë ta blejnë asi-n e Tottenhamit.

Klubi anglez thuhet se kërkon rreth 30 milionë euro pr Emerson.

“Juventus, Milan dhe Bayern janë të interesuar për nënshkrimin e Emerson Royal. ‘Spurs’ kërkon 29 milionë euro për ta shitur atë”, shkruan ‘Bild’.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat