Phoniex përfundon i fundit

Futboll

Phoniex përfundon i fundit

Nga: K.G. Më: 19 maj 2024 Në ora: 17:25
Pamje nga një ndeshje

Skuadra e Phoniex ka përfunduar në fund të tabelës në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, Grupi A.

Phoniex ka pësuar humbje me rezultat 2:0 nga Vëllaznimi në Gjakovë.

Rezultatet, java e fundit (e 27-të)

Vëllaznimi - Phoniex 2:0
Trepça - Trepça '89 1:1
Drenica - Rahoveci 2:1
Istogu - Suhareka 2:1
Rilindja - Dinamo 3:4

Suhareka përfundon e para me 54, pasojnë Dinamo me 52, Trepça '89 me 49, Vëllaznimi 40, Drenica 37, Rahoveci 32, Trepça 31, Rilindja 1974 25, Istogu 24 dhe Phoniex 23 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat