Llapi në Europa League

Futboll

Llapi në Europa League

Nga: K.G. Më: 25 maj 2024 Në ora: 16:49
Llapi

Llapi i Podujevës ka shënuar fitore me rezultat në 5:1 ndaj Lirisë në stadiumin “Përparim Thaçi” në Prizren. 

Llapi ka përfunduar në pozitën e dytë me 71 pikë dhe ka siguruar kualifikimin në garat e Europa League.

Ky është një sukses për djelmoshat e kryetrajnerit Tahir Batatina. 

Nga ana tjetër, Skuadra me renome Liria ka përfunduar në vend të fundit me 14 pikë dhe bie në Ligën e Parë të Kosovës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat