Dortmund, Inter e Napoli pas “yllit” turk

Futboll

Dortmund, Inter e Napoli pas “yllit” turk

Më: 15 qershor 2024 Në ora: 22:38
Ferdi Kadioglu.

Prej kohësh tashmë, “Verdhezinjtë” e Borussia Dortmund janë në kërkim të një anësori cilësor për krahun e majtë të mbrojtjes.

Ku mesa duket e kanë gjetur një të tillë, teksa prej disa muajsh i janë vënë pas turkut me, Ferdi Kadioglu.

Anësori 24-vjeçar i mbrojtjur, i lindur në Viteshe, të Holandës është pjesë e Kombëtares së Turqisë, që prej vitit të shkuar dhe falë performancave të tij “magjike” në fushën e blertë është kthyer në një objektiv edhe për “gjigantët” e Italisë, Inter e Napoli.

Për autorin e 3 golave dhe 5 asistimeve, në harkun kohor, të 51 paraqitjeve me fanellën e Fenerbahce, bordi drejtues i këtyre të fundit, nuk pranon më pak se 20 milionë euro dhe pritet që së shpejti, “Verdhezinjtë” e Bundesliga, të bëjnë një ofertë zyrtare, për “yllin” e mbrojtjes.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat