Anglia mobilizohet

Futboll

Anglia mobilizohet

Më: 16 qershor 2024 Në ora: 20:24
Foto ilustrim

tSerbia do të përballet me Anglinë në Gelsenkirshen, takim i vlefshëm për Grupin C të Kampionatit Europian 2024.

Anglezët synojnë që të marrin 3 pikët e para të këtij kompeticioni, ku si gjithmonë janë ndër favoritët kryesorë për ta fituar, të paktën në letër.

Nga ana tjetër është Serbia që edhe pse nuk ka bërë kurrë mirë në evente të mëdha, këtë vit mund të surprizojë shumë, teksa udhëhiqet nga 2 “yje” të këtij sporti si Milankoviç-Saviç dhe Vlahoviç.

“3 Luanët” janë të “etur” për fitore, dhe e kanë për synim që ta çojnë trofeun e Europianit në shtëpi këtë vit. Në vitin 2021 ishin shumë afër por që në fund u mundën nga Italia në finalen e “Wembley”-t.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat