Southgate: Duhet të bëjmë më mirë

Futboll

Southgate: Duhet të bëjmë më mirë

Më: 20 qershor 2024 Në ora: 21:17
Gareth Southgate

Gareth Southgate komentoi barazimin 1-1 të Anglisë kundër Danimarkës.

"Është e qartë se nuk është rezultati që kishim shpresuar - fjalët e trajnerit anglez, -

Ne nuk e përdorëm mirë posedimin e topit. Duhet të rrisim nivelin. U përballëm me një skuadër mjaft fluide dhe nuk u kemi bërë presion të mjaftueshëm”.

“Alexander-Arnold? Ai pati disa momente ku dha atë që prisnim, nuk kemi një zëvendësues natyral për Kalvin Phillips. Zëvendësimi i

Kane? Kishim nevojë për energji të reja, luajtëm dy ndeshje në një periudhë të shkurtër. Na duheshin këmbë të freskëta”.

“Ka një punë të madhe për të bërë. Ne e kuptojmë se njerëzit do të zhgënjehen me performancën dhe me të drejtë. Duhet të bëjmë më mirë”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat