Vajton gabimet

Futboll

Vajton gabimet

Më: 21 qershor 2024 Në ora: 12:51
Gianluigi Donnarumma

Gianluigi Donnarumma pranon se Italia ‘bëri shumë gabime’ në humbjen 1-0 ndaj Spanjës , por ‘fati i tyre në EURO 2024 është ende në duart e tyre’.

Ndërsa Luciano Spalletti kishte thënë se donte që skuadra e tij të merrte iniciativën, kjo me të vërtetë nuk ndodhi në Gelsenkirchen.

La Roja dominoi topin në pjesën më të madhe të ndeshjes dhe Donnarumma e mbajti rezultatin minimal, duke pritur gjuajtjet e spanjollëve, e i mundur vetëm nga një devijim i pafat nga Riccardo Calafiori.

“Ne shpërndamë shumë pasime të lehta dhe nuk treguam cilësi të mjaftueshme, kështu që nëse bëni kaq shumë gabime, do të ndëshkoheni”, tha Donnarumma për RAI Sport dhe Sky Sport Italia.

“Ne jemi të zemëruar, por duhet ta përdorim këtë vendosmëri në ndeshjen e fundit.

Fati ynë është ende në duart tona, ne nuk duhet ta shohim këtë si një fatkeqësi totale. Kemi shumë për të bërë kundër Kroacisë, por jam i bindur se mund ta bëjmë”, tha Donnarumma.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat