Polonia do fitore

Futboll

Polonia do fitore

Më: 21 qershor 2024 Në ora: 17:23
Foto ilustrim

Polonia e Austria në kërkim të pikëve të para, publikohen formacionet zyrtare

Polonia dhe Austria takohet në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në kuadër të Grupit B të Kampionatit Evropian.

Të dy skaudrat pësuan humbje në ndeshjet hapëse, me polakët që u mposhtën nga Holanda, ndërsa austrikët pësuan nga Franca.

Vetëm fitorja i mban në garë për të kaluar tutje të dy skuadrat dhe formacionet e të dy skuadrave janë sulmuese.

Polonia luan në sulm me dyshen Adam Buksa dhe Krzysztof Piatek, ndërsa Piotr Zielinski do të jetë pas tyre.

Në anën tjetër, Marko Arnautovic do të luajë në sulm iu përkrahur nga Marcel Sabitzer dhe Konrad Limer.

Poloni: Szczesny, Kiwior, Dawidowick, Bednarek, Zalewski, Slisz, Zielinski, Piotrowski, Frankowski, Buksa, Piatek.

Austri: Pentz, Posch, Lienhart, Trauner, Mëene, Seiwald,Grilltch, Sabitzer, Laimer, Baumgartner, Arnautoviq.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat