Spanja është favorite

Futboll

Spanja është favorite

Më: 22 qershor 2024 Në ora: 16:33
Pique

Legjenda e Barcelona-s, Gerard Pique ka thënë se Spanja është pretendente në Euro 2024.

Fitorja ndaj Italisë i ka siguruar La Roja-s kualifikimin në raundin e 1/8-ave.

Pique tha për BILD: “Sigurisht, Gjermania ka një shans për të fituar titullin. Ekipi i tyre është i ri dhe aktualisht është në rindërtim. Situata jonë është gjithashtu e ngjashme me atë të ekipit gjerman.

Është një ndryshim brezash.

“Spanja është paraqitur gjithmonë mirë gjatë viteve të fundit dhe ata janë kandidatë për titull”.

I pyetur për aftësitë e talentit të Barçës, Lamine Yamal, Pique tha i bindur: “Lamine Yamal do të shënojë një epokë”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat